Ehitussektor on läbimas digihüpet ning kõik seda hõlbustavad platvormid on just nüüd eriti olulised. Näeme suurt kasvupotentsiaali, mis on käsikäes tugeva tootearenduse ning uute funktsionaalsuste lisamisega.

Erinevad automatsioonid ja hästi integreeritud tarkvarad on trendina jõudmas ka ehitusse. Digitaliseerimise peamiste eeliste hulgas on tõhususe ja tootlikkuse märkimisväärne kasv. Digitaalne ümberkujundamine parandab heaolu töökohal kogu tööstusharu ulatuses, alates kontorist kuni objektini.

Muutus on raske – see ei juhtu lihtsalt; sa pead olema valmis, julgema seda teha. Liikuge projekthaaval, et leida õige lähenemine. Juhtige muutust juhatusega, looge kindel strateegia ja pange ressursid selle taha. Seejärel olge avatud ja aus selle suhtes, mida soovite saavutada. Digitaliseerumine ei toimu üleöö – see tähendab, et kui oled praegu mahajäänud, võid saada liidriks, järgides kindlat strateegiat ja eelistades pikaajalist kasu lühiajalistele võitudele.” - Nicholas Klokholm, ConTech entusiast Taanist.

Ehitustarkvara saab rakendada mitmel erineval viisil ja digitaalsed lahendused on samuti väga skaleeritavad, mis muudab igas suuruses organisatsioonide jaoks hõlpsaks oma vajadustele kõige sobivama leidmise. Üks populaarne digitaalse ümberkujundamise trend ehitustööstuses on muutus paberivabaks. See hõlmab palgaarvestuse ja dokumentide teisaldamist digitaalsetesse andmebaasidesse (andmesisestus- ja arvestussüsteeme saab isegi automatiseerida) ning seadmete käsiraamatute ja projektiteabe pakkumist digitaalsete vormingute kaudu, millele pääsevad ligi kõik meeskonna liikmed.

Vaatame üle, milliseid ehitusel kasulikke võimalusi on aja jooksul Bauhubi tarkvarasse lisandunud ja milline nägi välja Eesti ühe suurima objektihaldustarkvara kasv aastal 2021. Kuidas kasutati Bauhubi eelmise aasta vältel? Teeme lühikese ülevaate ka ehitussektori tulevikust.

Funktsioonid on olulised!
Bauhubi meeskond on alates 2016. aastat loonud Eesti ehitusturule kohandatud võimeka toote kuid mitte üksi. Siinkohalt tuleb tänada kõiki kasutajaid, tänu kelle tagasisidele on saanud esialgne toode nii mõnegi täienduse.

Siin on välja toodud tähtsamate funktsioonide ülevaade alates algusest :

 • Esialgne töölaudade funktsioon koos tööülesannetega on aastate möödudes tehtud võimekamaks. Ka möödunud aastal said lisatud mõningad täiendused tööülesannete kategoriseerimise ning eksportimise võimekuse näol.
 • Eelnevale sarnaselt on ka digitaalselt allkirjastamine üks Bauhubi alustalasid, mis on värskendusi täheldanud. Seda Soome ID-kaartidega digiallkirjastamine lisamise läbi. Ka koosolekute protokollijad lisatakse nüüd automaatselt allkirjastajate hulka. Ehitusdokumentide allkirjastamine otse Bauhubis kiirendab kinnitusprotsessi ja vähendab paberimajandust. Allkirjastamiseks saad kasutada enda lemmik meetodit, olgu selleks ID-kaart, Mobiil-ID või nüüdseks ülimalt populaarne Smart-ID.
 • Turvalisemad projektid — neid saab muuta ligipääsetavaks ainult isikustatud kasutajatele. Nii saad kindel olla, et projektis olevad andmed on turvaliselt kaitstud, sest ligi pääsevad ainult digitaalse isikutunnistusega sisseloginud kasutajad.
 • @-märkimise ja failide kommenteerimise saad enda kasuks tööle panna, et sinu mõtted konkreetse faili kohta jõuaksid teavitusega teise inimeseni.
 • Kõigile kättesaadavaks on tehtud Bauhubi mobiilirakendused nii Android kui iOS mobiilseadmetele (s.h tahvelarvutid ja M1 kiibiga Mac arvutid). Äpi kasutamine objektil või liikvel olles, teeb Bauhubi lihtsasti kättesaadavaks näiteks objektijuhile või järelvalvele. Nii saab tööülesandeid luua lihtsalt murekohast pilti tehes. Tutvu Bauhubi äpiga siin.

Aga mis peitub meie funktsionaalsuste taga?

Bauhub on saanud valmis tehniliselt tugeva vundamendi ja on äriliselt kerkimas nagu hooned meie partneritel. 2021. aasta tõi endaga kaasa arengu igas suunas.

 • Võrreldes 2021. aastat 2020.-ga on Bauhub läbi teinud korraliku kasvuspurdi. See tähendab enam kui 2x rohkem müüki ja üle 5000 uue kasutaja, kes on leidnud tee Bauhubini. Aitäh kõikidele uutele tulijatele ja tänud ka vanadele olijatele!
 • 2021 aastaga avati Bauhubis ligi 1000 uut projekti. Seda on ligi 50% rohkem kui eelneval aastal.
 • Müügikasvuga peab kaasas käima ka tiimi kasv. Avanenud positsioonide arv on samuti poole suurem kui varem. Mitmed erinevate valdkondade tublid inimesed on juba leidnud tee Bauhubi, et ühiselt luua digitaalset tööriista.
 • Eelmise aastaga võrreldes loodi ligikaudu 50 000 .asice failikonteinerit enam. Samuti digiallkirjastati erinevaid faile pea 700 000 korda, mida on ~25% rohkem.
 • Bauhubi vormide kaudu loodud dokumentide arv tõusis varasemaga võrreldes ligi 45%. Iga päev loodi üle 840 dokumendi.
 • Töölaudadele loodud ülesandeid oli poole rohkem kui varem ning joonistele loodi neid lausa 300% rohkem, kui eelnevalt.
 • Bauhubi keskkond nägi peaaegu 8 miljonit uut faili. Kõikide dokumentide mahutamiseks oleks vaja umbes 300 keskmise suurusega mälupulka.

Mis saab edasi?

Bauhub on vaid mõne aastaga tublisti kasvanud ja loonud keskkonna, kus saavad kokku mitmed erinevad osapooled, et koos lihtsamini ehitada. Nagu ka päriselus, leiavad tee ehitusobjektile mitmed erinevad inimesed alltöövõtjatest tellijani. Soovime luua toote võrdselt kõikide jaoks ning 2022 aastal saab Bauhub nii mõnegi ägeda täienduse.

Teeme tööd uue välimuse ja parema UXiga, et Bauhubi kasutamine veelgi rohkem loomuliku ja seeläbi ka lihtsam. Tahame kasutajateni tuua ka võimsama failivahetuse lahenduse. Lisaks saavad paljud olemasolevad võimalused uue hingamise.

Soovid meie võimaluste kohta rohkem kuulda? Broneeri endale aeg koolituseks siit: Bauhub koolitus - André Purve

See artikkel ilmus esmakordselt Bauhubi LinkedIn lehel linkedin.com/company/bauhub.